تبلیغات
اتاق عملی های جوان دانشکده علوم پزشکی نیشابور. - خبر های کوتاه
اتاق عملی های جوان دانشکده علوم پزشکی نیشابور.
ورودی بهمن 89
این وبلاگ،وبلاگی پزشکی با محوریت رشته اتاق عمل در خدمت دوستداران این رشته و دیگر حیطه های علم پزشکی می باشد. امید وارم مورد توجه قرار گرفته باشد

مدارس کل کشور در 14 فروردین ماه تعطیل است

مدیر اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش از تعطیلی مدارس در روز 14 فروردین ماه خبر داد.

  علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: طرح تعطیلی مدارس را در روز 14 فروردین ماه با توجه به اینکه این روز مابین دو تعطیلی چهارشنبه و 5 شنبه بوده است، به وزیر آموزش و پرورش داده شد و وزیر آموزش و پرورش این طرح  را نیز به عنوان خبر خوش برای دانش آموزان تایید کرد.

وی افزود: خانواده ها و فرهنگیان می توانند با آسودگی خیال نوروز را به سفر و یا دید و بازدید نوروزی گذرانده و هیچ گونه اضطرابی برای روز 14 فروردین ماه نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش وزیر آموزش و پرورش نیز خبر از حذف پیک های نوروزی دانش آموزان داده بود تا دانش آموزان و والدین با خیال آسوده نوروز خوشی را در کنار یکدیگر بگذرانند.

 

بارش در 28 استان

هفته پیش در استان های کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان به ترتیب چهار، سه، 23 و 18 میلیمتر و استان های گیلان و لرستان 54 و پنج میلیمتر بارش گزارش شده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، در هفته گذشته در استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل به ترتیب چهار، سه و پنج میلیمتر و در استان های اصفهان، بوشهر و تهران به ترتیب 14، دو و 24 میلیمتر بارش رخ داده است.

در استان چهارمحال و بختیاری 65 میلیمتر، در استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به ترتیب 17، 29 و شش میلیمتر و در استان های خوزستان، زنجان و سمنان به ترتیب دو، پنج و 12 میلیمتر بارش رخ داده است.

همچنین در هفته گذشته در استان های سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم و کردستان به ترتیب سه، 12، 25، 16 و هشت میلیمتر بارندگی صورت گرفته است.

هفته پیش در استان های مازندران، مرکزی، همدان و یزد به ترتیب 32، 11، 13 و 12 میلیمتر بارش رخ داده است.

 

خبری از گوشت 14 هزار تومانی و پسته 30 هزار تومانی نیست

 

با وجود وعده مسئولان در تأمین گوشت قرمز 14 هزار تومانی و پسته 30 هزار تومانی، خبری از این اقلام و مایحتاج مردم در آستانه عید نوروز نیست.

به گزارش فارس، در بازدیدی که عصر امروز (دوشنبه) جمعی از خبرنگاران به همراه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از وضعیت تنظیم بازار داشتند به خوبی مشاهده شد که مردم در روزهای اخیر از هیچ قصابی گوشت قرمز گرم 14 هزار تومانی نخریده‌اند و به نظر می‌رسد، وعده مسئولان در این حوزه بیشتر شبیه سراب بوده و تحققی عینی پیدا نکرده است.

اغلب مردم در اظهارات خود اعلام کردند که گوشت را به مبلغ 22 تا 26 هزار تومان خریداری می‌کنند و در یک ماه اخیر خبری از گوشت 14 هزار تومانی وعده داده شده نیست و فقط این اظهارات در حد بیان مطالب پرطمطراق مانده است و شاهد عملیاتی شدن این وعده و وعیدها نیستیم.

در کنار عرضه نشدن گوشت قرمز 14 هزار تومانی به قصابی‌ها و حتی اتحادیه تعاونی کارمندان و کارگران در صحبتی که با مردم داشتیم، آنها از عرضه پسته 30 هزار تومانی نیز اظهار بی‌اطلاعی کردند و خود عرضه‌کنندگان آجیل نیز بیان داشتند که چنین پسته‌ای به ما عرضه نشده و اصلاً در بازار به نرخ 30 هزار تومان پسته‌ای وجود ندارد.

به دنبال این اظهارات و همچنین محقق نشدن وعده ارائه بسته کالایی برای کارکنان و کارمندان به سراغ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان رفتیم که بار دیگر مدعی بود، دام زنده وارداتی که در اردبیل کشتار می‌شود به نرخ 14 هزار تومان در قصابی‌ها به فروش می‌رسد.

ارژنگ عزیزی گفت: 40 هزار رأس دام زنده از ارمنستان و گرجستان وارد شده و یا در حال وارد شدن است که 23 هزار رأس آن تاکنون در کشتارگاه صنعتی کشتار شده است.

وی افزود: 13 هزار رأس از این دام‌ها که کشتار شده بود به سایر استان‌ها ارسال شده و تنها هشت هزار رأس آن در استان آن هم بین تعاونی‌های کارکنان و قصابی‌ها عرضه شده است.

عزیزی همچنان وعده داد که در کنار این میزان دام وارداتی، پنج هزار رأس دیگر نیز قرار است با نرخ ارز مرجع وارد استان اردبیل شود تا بتوانیم تا آخر فروردین‌ماه قیمت گوشت را به حد تعادل برسانیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان در مورد عرضه نشدن پسته 30 هزار تومانی نیز عنوان کرد:‌ قرار بود اتحادیه صادرکنندگان پسته کشور به تأمین پسته 30 هزار تومانی اقدام کند، اما با معرفی مباشر فهمیدیم که این پسته از کیفیت لازم برخوردار نیست.

وی اضافه کرد: ‌اکثر استان‌ها به دلیل پایین بودن کیفیت پسته 30 هزار تومانی از خرید و عرضه آن امتنا کردند.

 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مرتضی فارسی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

  به نظر شما کدام گروه اساتید عملکرد بهتری داشتند؟

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :